Z powodu rosnącego tempa życia i zwyżkującej popularności płatności online, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku oferty kuszą nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Kraków jest naprawdę proste i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie będą dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia zdarzają się przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Kraków

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo ułatwia. Oszczędzimy przy tym czas i nasze nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka etapów, najpierw należy złożyć zamówienie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wytycznymi a następnie poczekać aż Poczta kurier Kraków zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć naszą paczkę już tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie przed południem, albo dnia kolejnego. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na dostarczeniu paczki do adresata na czas. Najczęściej czas doręczenia przesyłki wynosi 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo paczek każdego miesiąca warto skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tylu paczek na pewno dostrzeżemy również korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost spod naszego mieszkania. zawiezienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu i mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza gdypakunki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych okazuje się korzystniejsza niż opłata za każdą z przesyłek oddzielnie. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni wysyłać duże ilości paczek dobrze jest skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, jeśli towar który musimy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i sporo waży? Opłacalnym wyjściem może być nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od nadania zwykłej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek a, także ułatwić kurierowi odbiór. Z uwagi na rozmiary przesyłki musimy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania ładunku.

Dobrze pamiętać, że licząc rozmiary pakunku i wagę musimy uwzględnić paletę. Przeciętna euro-paleta waży około 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą mogły zmienić swoją wagę pod wpływem wilgotności, w związku z tym najlepiej nie przybliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Dobierając paletę na której wyślemy produkty, upewnijmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie może zapewniać właściwego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie wydania przesyłki, możemy mieć trudności z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Ogólne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, opakowania paczek i kontaktu z kurierem. W związku z tym warto przeanalizować je przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie niwelowało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Kraków dba by wszystkie pakunki były przenoszone z troską, jednak należy pamiętać, że w czasie transportu nasza przesyłka może się obracać lub być przyciśnięta przez inne przesyłki.

Kolejną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Kraków odbierając przesyłkę musi również ten dokument dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już czeka. Tym samym wydłużamy czas odbioru paczki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie zdoła do kogoś dojechać. W związku z tym dobrze jest pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Kraków .

Zobacz również poczta Kurier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *